CHILLI

IMO 9249130
Оновлено: 07.12.2024
CHILLI
Назва судна (міжнародна відповідно до ІМО)
CHILLI
Категорія
Перевезення викопного палива
 Порушення нафтового ембарго
Тип судна
Танкер для перевезення сирої нафти
IMO
9249130
MMSI
304792000
Позивний
V2YO8
Прапор (діючий)
Антигуа і Барбуда
Особа, у зв`язку з якою застосовано санкції
Повідомити додаткову інформацію
Обґрунтування
Інформація про судно
Танкер задіяний у порушенні нафтового ембарго G7 та ЄС на російську нафту, вивезенні російської нафти з російських портів до Лаконійської затоки (Греція) та третіх країн, веденні темної діяльності у морі з вимкненим синалом AIS, зокрема у Лаконійській затоці (Греція) у жовтні 2024 року, поблизу узбережжя Польщі у серпні 2023 року, у Балтійському морі поблизу російських портів Усть-Луга, Вітстіно у червні 2023 року.
Судно сертифіковано регулятором Registro Italiano Navale (IACS).
Міжнародна громадська організація Greenpeace відносить танкер до тіньового флоту танкерів, що транспортують російську нафту по світу і загрожують навколишньому природному середовищу.
Судно через пов’язані компанії, зокрема підсанкційні Sun Ship Management, SCF Management Services Cyprus, афілійоване з підсанкційним ПАТ "Совкомфлот" - найбільшою державною судноплавною компанією в росії, ключовою компанією з обслуговування та забезпечення морського видобутку вуглеводнів, транспортування російської нафти, нафтопродуктів, скрапленого газу на тлі застосування санкційних обмежень до рф після її повномасштабного вторгнення в Україну. Послуги, що надаються ПАТ "Совкомфлот" є суттєвим джерелом доходу для рф, оскільки понад 70% доходів росії становлять доходи від продажу енергоносіїв, що дозволяє їй фінансувати війну проти України. Основними фрахтувальниками суден "Совкомфлоту" є найбільші нафтогазові компанії та трейдери росії. "Совкомфлот" бере участь в обслуговуванні великих нафтогазових проектів у росії: "Сахалін-1", "Сахалін-2", "Варандей", "Приразломне", "Новий Порт", "Ямал СПГ" та інші. До повномасштабного вторгнення росії в Україну флот компанії нараховував близько 145 суден.
Після застосування санкцій ПАТ "Совкомфлот" з метою їх обходу передала десятки суден у власність створених нею компаній, у тому числі в іноземних юрисдикціях, започаткувавши практику постійного "жонглювання" (передачі) суден на пов'язані компанії. Танкери, "переписані" ПАТ "Совкомфлот" на пов’язані компанії, за оцінками експертного середовища входять до так званого "тіньового танкерного флоту" рф для продовження продажів російської нафти, нафтопродуктів, скрапленого газу в умовах західних санкцій.
Експорт нафти з росії є найважливішим джерелом доходу режиму країни-агресора для фінансування війни проти Україні. З лютого 2022 року по 22.11.2024 росія заробила майже 546 млрд євро доходів від експорту нафти (69% всіх доходів від експорту викопного палива). У 2023 році близько третини всіх податкових надходжень росії надійшло від продажу нафти і газу. Податок на видобуток нафти, зібраний рф у 2023 році, склав 8,9 трлн рублів, або 31% загальних федеральних доходів росії. Відповідно до даних CREA за жовтень 2024 року, доходи росії від сирої нафти, що експортується морем становлять 210 млн євро на день, 83% загального обсягу російської морської сирої нафти було транспортовано "тіньовими" танкерами, у той час як танкери, що належать або застраховані в країнах, що впроваджують обмеження цін, становили 17% від загальної вартості експортованої російської нафти у жовтні.
В умовах санкцій росія почала нарощувати власний тіньовий флот із застарілих танкерів, який не має "зв’язків" з країнами G7 та ЄС і може транспортувати нафту з порушенням прайс-кеп. росія маскує свою тіньову діяльність у морі під "зручними" прапорами третіх країн, провадить діяльність у морі без належного страхування міжнародного клубу страховиків, використовує складні схеми для приховування власників тіньового флоту, застосовує різноманітні оманливі тактики для приховування походження своїх вантажів, створює загрози екологічній безпеці з масштабними економічними витратами для прибережних країн через зростаючі загрози розливів нафти, не використовує лоцманів для проходу складних ділянок тощо.
"Тіньовий флот" рф продовжує забезпечувати багатомільярдні доходи для кремля в обхід санкцій, маскуючи свою діяльність під прапорами третіх країн, використовуючи складні схеми для приховування власників, а також створює значні загрози екологічній безпеці зі значними економічними витратами для прибережних країн та/або міжнародної спільноти через застарілість та неналежне страхування танкерів тіньового флоту.
25 листопада 2024 року Сполученим Королівством в рамках встановлення обмежень до російського тіньового флоту застосовано санкції до танкера у зв'язку з транспортуванням російської нафти/нафтопродуктів з рф до третьої країни.
Випадки вимкнення AIS
Так
Заходи в російські порти
Так
Відвідувані порти
Belfast (Великобританія), Gdansk (Польща), Perama (Греція), Piraievs (Греція), Sidi Kerir (Kurayr) (Єгипет), Port Said (Єгипет), Marport West (Soyak) Terminal (Туреччина), Zeytinburnu (Туреччина), Ust-Luga (рф), Suez (Єгипет), Jeddah (Саудівська Аравія), Kozmino (рф), Primorsk (рф), Fujairah (ОАЕ), Adabiya (Єгипет), Zhelezny Rog (рф), Vadinar (Індія), New Mangalore (Індія), Visakhapatnam (Індія), Skaw (Данія), Jamnagar Terminal (Індія), Akcansa (Туреччина), King Fahd (Саудівська Аравія)
Наявна додаткова інформація
Судновласник (ІМО / країна / дата)
Coastalcrest Shipping Ltd (6475632 / Антигуа і Барбуда / 15.04.2024)
Комерційний менеджер судна (ІМО / країна / дата)
Coastalcrest Shipping Ltd (6475632 / Антигуа і Барбуда / 15.04.2024)
Менеджер з управління безпекою судна (ІМО / країна / дата)
Невідомо (18.04.2024)
Колишні назви судна
Butterfly A / Sargazo / Governor Farkhutdinov
Прапори (попередні)
Ліберія / Панама / Кіпр
Рік будівництва
2004
Забудовник (країна)
Split Shipyard (Хорватія)
War & Sanctions 2024