Викрадачі спадщини

Викрадені та знищені агресором українські твори мистецтва,
архіви та культурні цінності
росія протягом багатьох століть намагається знищити або привласнити українську історію, стерти ідентичність української нації, та довести світу, що незалежної України не існує.
Для цього агресор проводить археологічні розкопки на тимчасово окупованих територіях України, викрадає об’єкти культурної спадщини з музеїв, привласнюючи українську культуру.
Загальна кількість:
241
Фізичних осіб
42
Юридичних осіб
Оновлено: 18.11.2024
Фізичні особи Юридичні особи
Фізичні особи Юридичні особи
МАКАРОВ Микола Андрійович
МАКАРОВ Микола Андрійович
Директор Інституту археології РАН
Директор Федеральної державної бюджетної установи науки рф "Інститут археології російської Академії Наук", яка організовує нелегальні археологічні розкопки, надає фінансову підтримку численним археологічним експедиціям на території тимчасово окупованого півострова Крим.
Відомо, що за період з 2014 по 2023 рік співробітники ІА РАН від імені цієї організації отримали більше 101 дозволу на проведення археологічних робіт на території тимчасово окупованого півострова Крим. За організаційної та фінансової підтримки Макарова М.А. співробітниками Інституту щорічно проводиться низка епізодів незаконних археологічних робіт.
Зокрема, через діяльність так званої "Новобудовної археологічної експедиції ІА РАН" у 2017-2019 роках було знищено або пошкоджено більше сотні археологічних пам"яток під час будівництва так званої "траси Таврида", а у 2022-2023 роках під час будівництва пропагандистського комплексу "Новий Херсонес" за участю співробітників ІА РАН було знищено культурний шар пам"ятки ЮНЕСКО "Стародавнє місто Херсонес і його Хора" на площі близько 70 тис. м², вилучено і переміщено близько 5 мільйонів предметів, що є українськими культурними цінностями.
МАНЕЖИНА Тетяна Анатоліївна
МАНЕЖИНА Тетяна Анатоліївна
так званий "міністр культури Республіки Крим"
З 16 грудня 2021 року займає посаду так званого "міністра культури Республіки Крим". Відповідно до своїх посадових обовʼязків, Манежина Т.А.:
- реалізує державні цільові програми рф, елементом яких є здійснення археологічних робіт на території Республіки Крим, нелегальне переміщення культурних цінностей України;
- видає накази про затвердження адміністративного регламенту Міністерством надання культури Республіки Крим державної послуги з видачі дозволу на розроблення зон охорони об'єктів культурної спадщини Республіки Крим;
- надає та сприяє наданню дозволів (відкритих листів) для проведення науковцями археологічних робіт на території Республіки Крим;
- надає фінансування та інше матеріально-технічне забезпечення для діяльності археологів;
- проводить зустрічі та предметні обговорення з молоддю щодо сучасної культурної та молодіжної політики в рф.
З 2016 року Манежина Т.А. проводить регулярні наради з питань, пов'язаних з археологічними дослідженнями об'єктів культурного значення, зокрема щодо "Комплексу фортеці і печерного міста "Мангуп-Кале".
У 2022 році в рамках робочої поїздки відвідала Історико-археологічний музей-заповідник "Неаполь Скіфський", наголосивши на важливості проведеного комплексу робіт з благоустрою та пристосування "об'єкта культурної спадщини федерального значення" для сучасного використання, створення туристичної інфраструктури та комфортних умов для відвідувачів.
Манежина Т.А. регулярно відвідує, організовує та контролює процес проведення виставок та інших заходів, таких як Кримські наукові читання, приурочені до 100-річного ювілею Алупкінського палацово-паркового музею-заповідника у 2022 році.
СЕЙДАЛІЄВ Еміль Ісаєвич
СЕЙДАЛІЄВ Еміль Ісаєвич
Так званий "cтарший науковий співробітник Федеральної державної бюджетної установи науки "Інститут археології Криму російської Академії Наук"
З 2015 по 2019 роки отримав 15 дозволів, а з 2020 по 2023 роки - 43 дозволи від міністерства культури рф на нелегальні археологічні роботи на території тимчасово окупованого півострова Крим. Брав участь у розкопках: "Середньовічний некропіль у районі кургану Кемаль-Ата", "Поселення Денисівка I" у с. Денисівка Сімферопольського району, "Городище і поселення "Мелек" у с. Некрасове в Білогірському районі, "Поселення і некропіль Тобен-Сарай", "Поселення Тууш I", "Поселення "Чобан Чокрак" у Кіровському районі, "Поселення Кош-Кую" в Ленінському районі, "Поселення Приморський Північно-західне у Феодосійській міськраді, "Храмовий (монастирський) комплекс м. Кільсе-Бурун", "Городище середньовічного Солхата", "Молитовний дім (синагога-кенасса)", "Дюрбе з плінфовим склепінням".
War & Sanctions 2024