DIVYA

IMO 9319703
Оновлено: 18.04.2025
DIVYA
Назва судна
DIVYA
Категорія
Перевезення викопного палива
icon arrow-tree Перевезення російської нафти/нафтопродуктів з порушенням інших обмежень
Тип судна
Танкер для перевезення сирої нафти
Дедвейт
109672
IMO
9319703
MMSI
621819107
Позивний
J2KH
Прапор (діючий)
Джибуті Джибуті
Страхування P&I
Особа, у зв`язку з якою
застосовано санкції
Повідомити додаткову інформацію
Обґрунтування
Інформація про судно
Танкер у період дії нафтового ембарго G7 та ЄС, політики price-cap на російську нафту/нафтопродукти задіяний у вивезенні до третіх країн російської нафти/нафтопродуктів з російських портів у Балтійському, Чорному морях, тихоокеанському регіоні, вдається до практики вимкнення сигналу AIS, ведення так званої "темної діяльності" у морі. Судно сертифіковано індійським регулятором Indian Register of Shipping (IACS).
Танкер афілійований з індійською компанією Gatik Ship Management - одним із провідних операторів так званого "тіньового" флоту, задіяного до транспортування російської сирої нафти в умовах західних санкцій, та пов’язаною з Gatik компанією Orion Ship Management LLP, яка у 2023 році разом з компаніями Caishan Ship Management, Plutos Ship Management, Gaurik Ship Management LLP, Geras Ship Management, Girik Ship Management, Galena Ship Management, Nautilus Shipping (India), Ark Seakonnect Shipmanagment LLC, Zidan Ship Management, була залучена до схеми "жонглювання" суднами, що управлялися Gatik Ship Management з метою уникнення санкцій. Gatik Ship Management та Orion Ship Management були попередніми менеджерами судна. Танкери, якими оперувала/управляла індійська Gatik Ship Management, продовжують використовуватися пов'язаними компаніями і заходити в російські порти.
На тлі застосування санкцій росія для приховування експорту нафти поза price-cap та іншими обмеженнями, а також для приховування реальних власників суден, здійснення безперешкодного транспортування викопного палива "тіньовим" флотом застарілих нафтових танкерів використовує схему "жонглювання" суднами між пов’язаними компаніями, створює для цих цілей нові компанії (в ОАЕ, Гонконзі, Індії, Туреччині, Маврикію, на Сейшельських островах, інших юрисдикціях) з непрозорою організаційною структурою та структурою власності. З метою реалізації цієї схеми постійно відбувається зміна технічного/комерційного менеджменту, власників суден, перейменування суден зі зміною прапора, MMSI, call-sign, у т.ч. щодо підсанкційних суден. Судна "тіньового флоту" діють під "зручними прапорами", що дозволяє приховувати їх справжнє походження та уникати контролю з боку міжнародних організацій і страхових компаній.
Майже всі судна, які залучаються до транспортування російської нафти "тіньовим флотом", починаючи з 2022 року, сертифікувались індійським регулятором Indian Register of Shipping (IACS). Сертифікація суден "тіньового флоту" дає можливість судновласнику/оператору страхувати судна, що, в свою чергу, дозволяє суднам заходити в порти та проходити через різного роду специфічні морські шляхи (протоки, канали тощо).
"Тіньовий" флот, транспортуючи величезні обсяги сирої нафти маршрутами з інтенсивним рухом через вузькі протоки поблизу берегової лінії, без належного страхування P&I, з вимкненою системою автоматичної ідентифікації загрожує екологічній катастрофі зі значними економічними витратами, які понесуть постраждалі прибережні країни та/або міжнародна спільнота.
Тіньовий флот рф продовжує забезпечувати багатомільярдні доходи для кремля в обхід санкцій, маскуючи свою діяльність під прапорами третіх країн, використовуючи складні схеми для приховування власників, а також створює значні загрози екологічній безпеці зі значними економічними витратами для прибережних країн та/або міжнародної спільноти через застарілість та неналежне страхування танкерів тіньового флоту.
24 лютого 2025 року Сполученим Королівством застосовано санкції до судна.
24 лютого, 04 березня 2025 року ЄС та Швейцарією відповідно застосовано санкції до танкера за транспортування сирої нафти/нафтопродуктів, що походять з росії або експортуються з росії, застосовуючи нерегулярну практику судноплавства з високим ступенем ризику, як зазначено в резолюції Генеральної Асамблеї Міжнародної морської організації A.1192 (33); сприяння або підтримку дій/політики, спрямованих на експлуатацію, розвиток або розширення енергетичного сектору в росії, включаючи енергетичну інфраструктуру (санкції ЄС набирають чинності 25 лютого 2025 року).
11 квітня 2025 року Україною застосовано санкції до капітана судна ІМО 9319703.
Випадки вимкнення AIS
Так
Заходи в російські порти
Так
Відвідувані порти
Izmit (Туреччина), Jurong Island (Сінгапур), Marsaxlokk (Мальта), Ningbo (КНР), Tuapse (рф), Zhoushan (КНР), Ust-Luga (рф), Suez (Єгипет), Jeddah (Саудівська Аравія), Primorsk (рф), Tanjong Pagar (Сінгапур), Adabiya (Єгипет), Vadinar Terminal (Індія), Paradip (Індія), Skaw (Данія), Batu Ampar (Індонезія), St Petersburg (рф), Pulau Ayer Chawan (Сінгапур), Shulanghu (КНР)
Наявна додаткова інформація
Судновласник (ІМО / країна / дата)
Davao Shipping Inc (6474798 / Маврикій / 14.02.2024)
Комерційний менеджер судна (ІМО / країна / дата)
Davao Shipping Inc (6474798 / Маврикій / 14.02.2024)
Менеджер з управління безпекою судна (ІМО / країна / дата)
Невідомо (24.02.2025)
Колишні назви судна
Torm Marianne / Maersk Piper / Lionheart
Прапори (попередні)
Данія Данія / Маршаллові Острови Маршаллові Острови / Маршаллові Острови Маршаллові Острови
Рік будівництва
2008
Забудовник (країна)
Dalian Shipbuilding Industry Group (КНР)
War & Sanctions 2025
To top