LALIQUE

IMO 9247792
Оновлено: 07.01.2025
LALIQUE
Назва судна (міжнародна відповідно до ІМО)
LALIQUE
Категорія
Перевезення викопного палива
 Перевезення російської нафти з порушенням інших обмежень
 Перевезення іранської нафти
Тип судна
Танкер для перевезення сирої нафти
IMO
9247792
MMSI
352002845
Позивний
3E4627
Прапор (діючий)
Панама
Санкції
Особа, у зв`язку з якою застосовано санкції
Повідомити додаткову інформацію
Обґрунтування
Інформація про судно
Танкер у період дії нафтового ембарго G7 та ЄС, політики price-cap на російську нафту задіяний у вивезенні до Індії, інших третіх країн нафти з російських портів у Балтійському, Чорному морях, вдається до практики вимкнення сигналу AIS, ведення так званої "темної діяльності" у морі.
Міжнародна громадська організація Greenpeace відносить танкер до тіньового флоту танкерів, що транспортують по світу російську нафту через Балтійське море, район Кадетського каналу в Мекленбурзькій затоці і загрожують навколишньому природному середовищу.
За даними американської правозахисної групи United Against Nuclear Iran (UANI), яка відстежує пов’язані з Іраном танкерні перевезення за допомогою супутникових даних, судно було задіяне у перевезенні іранської нафти і з березня 2023 року переключилося на транспортування російської нафти. З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року понад 90 суден, які раніше допомагали Тегерану експортувати іранську експортну нафту, тепер допомагають росії транспортувати російську нафту/нафтопродукти. У травні 2022 року UANI вперше передбачив, що росія звернеться до "армади привидів", щоб забезпечити надходження нафти до свого китайського партнера.
Танкер включено UANI до списку танкерів "Нафтовий альянс Мадуро-Хаменеї", залучених до транспортування іранської та венесуельської нафти. 11 червня 2022 року лідер Венесуели Ніколас Мадуро та колишній президент Ірану Ебрагім Раїсі підписали 20-річну угоду про співпрацю для розширення зв’язків у нафтовій та нафтохімічній галузях, військовій та економічній сферах. Відтоді двосторонні зв’язки почали розвиватися: у 2023 році Іран поставив понад 12 мільйонів барелів сирої нафти та газового конденсату, Венесуела в обмін поставила до Ірану приблизно стільки ж мазуту. Більшість вантажів перевозять судна підсанкційної Національної іранської танкерної компанії (NITC) в обох напрямках: іранська нафта та газ вивантажуються у порти Венесуели, ті самі танкери NITC завантажують венесуельський мазут на зворотному етапі до Китаю. Значна кількість суден, які не належать до NITC і ходять під іноземним (не під іранським) прапором, також беруть участь у торгівлі.
Випадки вимкнення AIS
Так
Заходи в російські порти
Так
Відвідувані порти
Mundra (Індія), Novorossiysk (рф), Valletta Harbors (Мальта), Port Said (Єгипет), Ust-Luga (рф), Suez (Єгипет), Sadat (Єгипет), Jeddah (Саудівська Аравія), Beirut (Ліван), Primorsk (рф), Bedi Bunder (Індія), Vadinar Terminal (Індія), Jamnagar Terminal (Індія), Akcansa (Туреччина), King Fahd (Саудівська Аравія)
Наявна додаткова інформація
Судновласник (ІМО / країна / дата)
Lalique Co LTD п/o: Qingdao Huitong Shipping Co LTD (6471802 / КНР / 05.03.2024)
Комерційний менеджер судна (ІМО / країна / дата)
Qingdao Huitong Shipping Co LTD (6410409 / КНР / 13.06.2023)
Менеджер з управління безпекою судна (ІМО / країна / дата)
Qingdao Huitong Shipping Co LTD (6410409 / КНР / 08.11.2023)
Колишні назви судна
Gabrielle / Damia / Oaka / Afra Oak / British Oak
Прапори (попередні)
Ліберія / Острів Мен
Рік будівництва
2003
Забудовник (країна)
Tsuneishi Tadotsu Factory (Японія)
War & Sanctions 2025