Середньовічний бронзовий перстень

ID: 4063
Оновлено: 13.11.2024
Середньовічний бронзовий перстень (Фото 256)
Назва:
Середньовічний бронзовий перстень
Автор:
Оригінальна назва:
Країна твору мистецтва:
Дата:
XVII ст.
Тип:
Ювелірні вироби
Оціночна вартість:
Обставини:
Привласнено представниками рф під час нелегальних розкопок об'єктів культурної спадщини України
Повідомити додаткову інформацію
Опис місця інциденту
Мірмекій – розташоване у східному Криму на території сучасної Керчі античне місто, засноване у 2-й чв. – середині VI ст. до н.е. греками-іонійцями. Займало площу 6 га. Мірмекій був одним з найбільших та найважливіших центрів Боспорського царства, відігравав ключову роль у торгівлі та політиці давнього світу. Пам’ятка археології занесена до реєстру обʼєктів культурної спадщини національного значення відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2009 № 928, за номером "010015-Н".
Після окупації Криму в 2014 р. російська археологічна експедиція Державного Ермітажу здійснила незаконні розкопки на території памʼятки, і продовжує це робити по теперішній час. рф незаконно привласнила археологічний комплекс "Стародавнє місто Мірмекій" та внесла до власного реєстру обʼєктів культурної спадщини федерального значення відповідно до Розпорядження Уряду рф від 17.10.2015 № 2073-р. У 2022 році "Мірмекійська археологічна експедиція Державного Ермітажу" виявила та вилучила унікальний скарб — 30 золотих монет, з них 26 - з імʼям Олександра Македонського та 4 — викарбовані в період правління його брата Філіппа Ι.
Повідомити додаткову інформацію
Причетні до викрадення
БУТЯГІН Олександр Михайлович
БУТЯГІН Олександр Михайлович
Завідувач сектору античної археології північного причорномор'я Федеральної державної бюджетної установи культури рф "Державний Ермітаж" у Санкт-Петербурзі
Проводить нелегальні археологічні розкопки на території пам'ятника археології національного значення, археологічного комплексу "Стародавнє місто Мірмекій" у Керчі протягом 2014-2023 років у рамках діяльності "Мірмекійської експедиції Державного Ермітажу", яку очолює.
Зокрема за його контролем та керівництвом, під час діяльності відповідної археологічної експедиції у 2022 році було виявлено та вилучено на користь рф скарб – 30 золотих монет, з них 26 - з імʼям Олександра Македонського та 4 – викарбувані в період правління його брата Філіпа ΙΙΙ Аррідея.
Прокуратура Автономної республіки Крим і міста Севастополя заочно повідомила про підозру Бутягіну у незаконних пошукових роботах на об’єкті археологічної спадщини.
Дивитися профіль
Повідомити додаткову інформацію
War & Sanctions 2025
To top